LBA


Co to jest Liebster Award?
Jest to nominacja otrzymana od innego bloggera w ramach za "dobrze wykonaną robotę" Pomaga w rozpowszechnieniu bloga i zwrócenia uwagi czytelników na daną stronę.
Po otrzymaniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie nominujesz 11 osób (nie można jednak nominować osoby, która nominowała ciebie) oraz zadajesz im 11 pytań.

Moje nominacje:


Pytania do mnie:

E.M.S
1. Co zobaczyłabyś w Zwierciadle  Ain Eingarp?
Odp.: Hm... Biorąc pod uwagę, że zwierciadło to pokazuje " ni mniej, ni więcej, tylko najgłębsze, najbardziej utęsknione pragnienie naszego serca", to nie wiem. Mam wiele pragnień, ale nie wiem które mogłoby być tym moim najskrytszym...
2. Co byś zrobiła wiedząc, że jutro będzie koniec świata?
Odp.: Heh... Myślę, że spędziłabym je normalnie tzn. z przyjaciółmi, rodziną, książką... Ale musiałabym się również dowiedzieć zakończeń kilku z moich ulubionych seriali.
3. Po czyjej stronie byś stanęła Lorda Voldemorta czy Harrego Pottera? Dlaczego?
Odp.: Myślę, że tak jak moja postać mam w sobie dużo dobra i uporu czyli jednogłośnie - Potter. Nie sądzę, abym dała radę walczyć po stronie śmierciożerców, nawet jeśli byłabym w ich szeregach, bo jeśli bym nim została, to raczej wcielona siłą, a jak wszyscy wiemy, osoby, które zostały zmuszone do współpracy nie są najwierniejszymi poplecznikami.
4. Jakie jest twoje największe marzenie?
Odp.: Czy to nie jest troch analogiczne do pierwszego pytania? :P Hm... W sumie pisałam o tym w zakładce "O mnie", także wybacz, po prostu skopiuje te odpowiedź, bo to marzenie nadal jest bardzo aktualne... Jednym z moich marzeń jest pojechanie do Anglii, do Muzeum Harry'ego Potter'a, spotkanie J.K. Rowling, Ewana McGregora, Seana Biggerstaffa, Jamesa i Olivera Phelpsów, Petera Capaldiego, Matta Smitha, Jennę Louis-Colleman, Jennifer Lawrence, Davida Tennata i Ricka Riordana. Nie zdarzy się to, ale zawsze dobrze jest pomarzyć c; (WCALE bym nie zemdlała przy takim spotkaniu, WCALE).
5. Czy chciałabyś mieć tatuaż? Jaki?
Odp: Chcieć, chciałabym, ale wiem, że to się niestety wiąże z pewnymi niedogodnościami (czytaj ból przy samym procesie tatuowania itp.). Ale jeśli bym się na niego w końcu zdobyła byłoby to prawdopodobnie takie coś [klik]
6. Jakim magicznym stworzeniem chciałabyś być?
Odp.: Hipogryfem. Umieć latać to jest dopiero coś! No i jeszcze wszyscy czuliby do mnie respekt ^^
7. Jaka jest najbardziej szalona rzeczy, jaką zrobiłaś?
Odp.: Em... Za dużo, aby wymieniać... Bo ogólnie jestem bardzo szaloną osobą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu :P
8. Jakie gatunki, jeśli w ogóle, książek czytasz i dlaczego akurat te?
Odp.: Czytam duuuużo powieści kryminalnych (ostatnio zakupiłam "Księgę wszystkich przygód Sherlocka Holmesa" i postawiłam sobie za cel życiowy przeczytać wszystkie książki Agaty Christie) oraz fantasy i science-fiction. Czasem przeczytam jakąś obyczajową w stylu "Duma i uprzedzenie" no i czasem sięgnę po romantyczną. A dlaczego? Hm... Myślę, że w pierwszym przypadku lubię rozwiązywać łamigłówki, szczególnie gdy mogę sobie postawić własne teorie, które często gęsto nie są trafne. Tyko raz udało mi się zrównać z Poirotem XD Co do drugiego rodzaju, kocham ucieczkę w świat nieznany, myśląc, co ja bym wtedy zrobiła, kim bym była itd., szczególnie gdy ten realny jest dla mnie zbyt dużym wyzwaniem. A w trzecim przypadku... Lubię czytać o problemach innych ludzi, mając z tyłu głowy, że prawie na pewno zostanę starą panną z tryliardem kotów XD
9. Gdybyś miała do wyboru: umrzeć w tej chwili czy być nieśmiertelna, co byś wybrała?
Odp.: Ostatnio nad tym rozmyślałam gdy oglądałam "Dcotora Who" i w sumie stwierdziłam, że wolałabym umrzeć. Nieśmiertelność jest męcząca na dłuższą metę. Pomyślałam sobie tak: ludzie tęsknią za nieśmiertelnością. Gdy ją osiągną zaczynają odczuwać samotność. Chcą kogoś znaleźć, ale zawsze widzą śmierć tejże ukochanej osoby, wiedzą, że ją przeżyją. I cierpią, tęsknią. Nieśmiertelność w sumie nic nie robi. Sprawia, że cierpimy bardziej i tęsknimy za tym, co mieliśmy przed zdobyciem jej czyli min. możliwością spokojnego zestarzenia się z ukochaną osobą. Dobrym spojrzeniem na ten temat jest film "Wiek Adeline", który osobiście serdecznie polecam. c;
10. Co sądzisz o homoseksualizmie?
Odp.: Toleruję. Nie mam nic przeciwko temu i nie rozumiem ludzi, którzy twierdza, że to jest choroba, że to jest nienaturalne... Nosz kurrr... jak tylko słyszę taką wypowiedź mam ochotę tę osobę zabić. Szczególnie, że już trafiłam na takiego człowieka do którego żaden logiczny argument nie docierał. Myślałam, że mu krzywdę zrobię... -,-
11. Jakie jest Twoje życiowe motto?
Odp.: Moje życiowe motta są dwa, sprzeczne ze sobą. Jedno, które powtarzam bardzo często to "Życie nie pieści". Drugim, bardziej... wzniosłym (?) mottem jest "Fundamentalną wiarą, w jaką człowiek powinien wierzyć... Jest wiara w siebie. Trzeba ją odnaleźć. Wtedy nawet pesymista patrzy na świat przez różowe okulary".


Moje pytania

1. Jakiego rodzaju muzyki słuchasz? Dlaczego akurat tego?
2. Wolałabyś/wolałbyś tańczącego żółwia czy śpiewającego chomika?
3. Dlaczego Twoim zdaniem, Lily nie deportowała się z Harry'm?
4. Co cię skłoniło do pisania bloga?
5. Gdzie znajdujesz inspirację?
6. Czy oglądasz filmy? Jeśli tak, czy był taki co zmienił twoje życie? Jaki to był film? Co takiego w nim było, że tak się zmieniłaś/zmieniłeś?
7. Czy zdarzyło się kiedyś coś takiego, że byłaś/byłeś pewna/pewien, że wszystko stracone, ale jednak los stwierdził, ze tym razem ci pomoże i cała ta sytuacja nagle zyskała pozytywne znaczenie?
8. Czy oprócz pisania angażujesz się jeszcze jakoś artystycznie?
9. Gdzie widzisz siebie za jakiś czas?
10. Czy jesteś w jakiś fandomach? Jeśli tak, to w jakich?
11.  Jaki jest Twój sprawdzony sposób na poradzenie sobie z trudną sytuacją?

2 komentarze: